ירידה בצפיפות העצם ואוסטאופורוזיס

שיא מסת העצם מושגת בשנות ה- 20 לחיינו. תהליך של איבוד מסת העצם מתחיל בשנות השלושים ומתגבר בגיל המעבר. ההורמונים הנשיים ממלאים תפקיד מפתח בהתפתחות ובהגנה על העצמות ולכן יש האצה באיבוד מסת עצם בגיל המעבר ואחריו, עקב ירידה חדה ברמות ההורמונים. אוסטאופורוזיס הינה הפרעה שקטה, המאופיינת בכך שחוזק העצם שנפגעה, מביאה את האדם לסיכון מוגבר לשבר וכתוצאה מכך גם לתחלואה גבוהה.

בעבר, תופעה זו נחשבה לחלק נורמלי של תהליך ההזדקנות, עם זאת, כיום, היא מובנת יותר וניתנת למניעה ולטיפול. הדרך המומלצת  לטפל באוסטאופורוזיס היא ע"י מניעת התופעה ובכך להפחית את הסיכון לשבר.

אוסטאופניה הינו מצב שיכול להוביל לאוסטאופורוזיס בשל  ירידה בצפיפות המינרלים העצמית. עם זאת, לא כל אדם שאובחן עם אוסטאופניה מפתח אוסטאופורוזיס.

ישנם מספר דברים, ביולוגיים וגם אלה הקשורים באורח החיים, אשר יכולים להגדיל את הסיכון לפתח אוסטאופורוזיס:

  • גיל המעבר
  • עישון
  • משקל גוף ירוד (BMI <21)
  • היסטוריה הורית של שבר בירך
  • צריכה נמוכה של סידן, ויטמין D ומגנזיום
  • צריכת אלכוהול של 3 יחידות או יותר מידי יום
  • דלקת פרקים שגרונית והפרעות גנטיות וחיסוניות שונות
  • תרופות מסוימות המפריעות לספיגת המינרלים מהמזון, כגון נוגדי חומצה, שימוש ממושך בסטרואידים, SSRI, טיפול לא נכון בתת-פעילות בלוטת התריס ועוד.

 התמודדות ישירה עם הגורם לאובדן עצם אצל כל אישה, היא המפתח למניעת התקדמות אובדן העצם ואפשרות חזרה לאחור ועצירה של  תהליך איבוד העצם. במרפאה אנו בונים עבורך תוכנית  טיפול מותאמת אישית על פי מכלול הצרכים הרפואיים שלך, הכוללת שילוב של  שינוי באורח חיים, אופטימיזציה של תזונה, צריכת תוספי מזון חיוניים, כמו גם טיפול הורמונלי ותרופתי לפי הצורך.

ההורמונים ממלאים תפקיד מפתח בהתפתחות ובהגנה על העצמות. לכן הטיפול בהורמונים יכול להיות גורם מפתח במניעת אוסטאופורוזיס, כאשר הדבר רלוונטי.

צרי קשר עכשיו כדי להחזיר את הבריאות לחיים שלך.

מלאו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

לקביעת פגישה

המרפאה לבריאות הורמונלית –
שר"פ פלוס
מוטה גור 4, פתח תקווה
מגדל קניון אבנת (הקניון הגדול),
קומה 9.
2022NCMP_Logo

ד"ר מירי בן-עמי

MD, BSc(Hons), NCMP
רופאה מומחית לטיפול בבעיות גיל המעבר, בלוטת התריס והשמנת יתר

ד"ר מירי בן-עמי מטפלת במרפאתה בהפרעות הורמונליות שונות לרבות בעיות בתפקוד בלוטת התריס, תסמיני גיל המעבר והשמנת יתר בנשים צעירות ובנשים לפני, תוך כדי ואחרי גיל המעבר. בשיטות הטיפול שלה מביאה ד"ר בן-עמי לידי ביטוי את ניסיונה הרב והבנתה העמוקה בחשיבות אבחון וטיפול אינטגראטיבי המותאם אישית לכל מטופלת והמשלב בין שיטות טיפול קונבנציונאליות וטבעיות העדכניות והמובילות ביותר.

במה אנו מטפלים?

תופעות גיל המעבר וקדם גיל המעבר

הפרעות בבלוטת התריס

השמנת יתר

כשל שחלתי מוקדם

ירידה בצפיפות העצם ואוסטאופורוזיס

פוריות אחרי גיל 35

בעיות בתפקוד המיני בגיל המעבר

דכדוך ודיכאון לאחר לידה

צרי קשר עכשיו כדי להחזיר את הבריאות לחיים שלך.

מלאו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

תודה על פנייתך

ניצור איתך קשר בהקדם.

דילוג לתוכן